Seo Nedir ve Seo Nasıl Yapılır ?

Seo ingilizce bir terimdir. Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden meydana gelmektedir.

Seo Türkçe ise arama motoru optimizasyonu olarak çevrilmektedir. Arama motorlarında sitelerin üst sıralarda listelenmesi için yapılan çalışmalara seo denir. Seo kavramını anladıktan sonra şimdi de “Seo nasıl yapılır?” sorusuna cevap arayalım.

Bir web sitesinin google aramalarında üst sıralarda listelenmesi için 2 temel faktör vardır. Birincisi; sitenin popülaritesi ve ikincisi ise; sitenin doğal olmasıdır. Bir web sitesinin populer olmasının nedeni;o web sitesine giren ziyaretçi sayısının artış göstermesidir. Google’da üst sıralarda listelenmek en iyi reklam stratejilerinden biridir.

Sitenizi populer hale getirmek için yaptığınız tüm tanıtım, sosyal bookmarking, reklam ve sosyal medya çalışmalarınızın sonucu olarak siteniz üst sıralara çıkmaktadır. Google bir sitenin populer olmaya başladığını ziyaretçi sayısının düzenli olarak artmasından ve sitenize verilen backlink’lerin çeşitliliği ve sayısından anlamaktadır. Doğallık bir web sitesinin olmazsa olmazlarındandır.

Sitenize ekleyeceğiniz makalelerin kullanıcı odaklı olması çok önemlidir. Bu sayede sitenizdeki makaleler forumlarda, sosyal medyada ve imleme sitelerinde paylaşılır. Bunun sonucu olarak google sitenizin doğal yollarla paylaşıldığını anlar ve siteniz üst sıralara tırmanmaya başlar.

seo-nedir-ve-seo-nasil-yapilir

Yazar: admin

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar